Archiwum

 

Budowa

11 grudnia 1967 roku uczniowie i nauczyciele Zasadniczej Szkoły Gastronomicznej i Technikum Gastronomicznego wprowadzili się do nowego budynku przy ulicy Podkomorskiej 49 w Poznaniu. Wcześniej w tym miejscu były opuszczone ogródki działkowe i łąka, na której obecny dyrektor ZSG jako mały chłopiec puszczał latawce. Budynek był nowy i nowoczesny, ale… to było 46 lata temu, w ubiegłym, XX wieku. Jak zmieniała się nasza szkoła przez te lata przedstawimy niebawem.

 

 

Kuchnia

KUCHNIA to najważniejsze miejsce w ZSG. Cechą wyróżniającą naszą kuchnię od innych pomieszczeń w szkole jest przede wszystkim wachlarz wspaniałych zapachów zdrowej żywności. Począwszy od końca lat sześćdziesiątych aż po dzień dzisiejszy, ściągają one do szkolnej stołówki, dzisiaj nazywanej salą konsumencką, rzesze smakoszy. Kuchnia i stołówka w roku szkolnym 2010/2011. Prawda, jak wiele się zmieniło.

 

Przy stole

Staropolski zwyczaj spędzania wolnego czasu, miłych chwil w towarzystwie wyjątkowych ludzi, przyjaciół, kolegów i koleżanek, nauczycieli i uczniów przy stole był i jest w naszej szkole szczególnie ważny . Na zdjęciach widzimy pogodne twarze naszych kolegów, nauczycieli, dyrektorów; w stołówce, w klasie, w gabinecie – zawsze przy stole, który nigdy nie jest pusty. I przypatrujemy się uważnie, i zgadujemy – co oni wtedy jedli, że są tacy szczęśliwi?

 

Na boisku

Ile to już lat minęło, a my wiecznie młodzi. Dobre jedzenie i sport gwarantują zgrabną sylwetkę i …piękne wspomnienia z lat szkolnych.

 

Na scenie

Pracownia Gastronomiczna

Domowe obiady

Bufet szkolny

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomicznych
im. Karola Libelta

ul. Podkomorska 49
60-326 Poznań

tel.: 61 867 40 41
faks: 61 867 23 08

e-mail: zsgpoznan@wp.pl

formularz kontaktowy

Gastronomik na Facebooku - dołącz do nas

500x500