Finał turnieju klas ”Złota Chochla”
500x500

7 czerwca odbył się finał turnieju klas ”Złota Chochla” -  corocznego i całorocznego cyklu konkursów, w którym brały udział klasy 1 - 3 Zespołu Szkół Gastronomicznych. W tym roku uczniowie rywalizowali w 15 konkurencjach: konkursie matematycznym „Kucharz kuma matmę”, geograficznym – Geoplaneta, historycznym, chemicznym „Czy wiesz, co jesz?”, kelnerskim, ortograficznym, na najlepszy strój haloweenowy, konkursie kulinarnym „Sprawne ręce”,  konkursie wypieków i stroików bożonarodzeniowych i wielkanocnych. Poza tym można było zaprojektować grafitti na patio szkoły i stworzyć plakat o tolerancji. Pod uwagę braliśmy również ranking czytelnictwa, zbiórkę nakrętek i turniej sportowy.

Turniej wygrała po raz kolejny klasa 3 aż! Uczniowie , oprócz statuetki „Złotej Chochli” otrzymali słodkości, dyplom i bilet do kina. Drugie miejsce zajęła klasa 2 bż –
w nagrodę wybrali kubki z logo szkoły, a klasa 2 aż, która zajęła 3 miejsce otrzymała gastronomikowe pendrivy. Klasę 1 dż, która zajęła czwarte miejsce, nagrodziliśmy firmowymi długopisami. Wszystkie klasy obdarowane zostały cukierkami i dyplomami za udział w turnieju.

Podczas finału nauczyciele wychowania fizycznego ogłosili wyniki rywalizacji klas w „Dniu Sportu” i wręczyli uczniom nagrody, puchary i słodycze. W klasyfikacji generalnej wygrała klasa 2 bż!

Oprócz wręczania nagród podczas imprezy udało się pokazać talenty wokalne (Julia
i Adrian plus chórek), muzyczne (Krzysiek, Tomek i Krzysiek) i taneczne naszych uczniów (Marysia, Natalia i Andżelika). Finał już na etapie przygotowań był po prostu fajną zabawą pełną pozytywnej energii. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i radość, prosimy
o więcej w przyszłym roku! „Bo jak nie my to kto? Bo jak nie my to kto? Bo jak nie my to kto? Bo jak nie my to nikt tego lepiej nie zrobi tu!” :)